Kurucumuzdan

Mehmet Nuri BAY

Yönetim Kurulu Başkanı

“ Başarımızın sırrı ve hedeflerimiz “

1 – İnsan olduğumuzu unutmayıp ekip ruhunu kaybetmeden güven ve adalet sistemi içinde çalışmak.
2 – Şirketimizin kurumsal bir yapıda olduğu bilincini kaybetmeden, duygusallığın işimizin önüne geçmesine izin vermeyerek takip ve kontrol sistemi içerisinde çalışmak.
3 – Çalışanlarımızın çalışma ortamlarındaki rahat ve huzurunu sağlamak, güvenlik durumlarını maximum seviyeye çıkartmak.
4 – Müşterilerimizin Baydoor – Bayfloor marka ürünlerimize ve firmamıza olan güvenlerini sarsmamak.
5 – Firmamızı ve markalarımızı Avrupa standartları düzeyinde yarıştırmak, yenilikleri takip ederek ülkemize kaliteli bir marka değeri kazandırmak.
6 – Firmamızın kurumsallaşma ve markalaşma yolunda her türlü fedakarlıktan kaçınmadan sağlam adımlarla yoluna devam etmesini sağlamak.
7 – Çalışanlarımız ile müşterilerimizi kırmamak veya kaybetmemek uğruna, her türlü maddi kayıplardan çekinmeyerek asıl kazancımızı güven ve itibar olarak görmeye devam edip, ilke ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek.

“ Group Şirketlerimizin Yol Haritası “

Yüce Allah’ın lütfu ile yıllar önce başladığımız bu meşakkatli yolculukta; bugün ahşap, mobilya ve dekorasyon sektöründe kurmuş olduğumuz 4 farklı şirket bünyesinde, daha fazla çalışan ve daha fazla iş ortağımız ile birlikte günden güne büyüyüp gelişerek, yurt içinde ve yurt dışında marka bilinirliğimiz artarak yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz. İş hayatına başlangıcımızdan bu yana bir tek şeyin üstünde ısrarla durduk; dürüst ve güvenilir olmak. Her şeyi geri kazanılabiliriz ancak, bir anlık ufak kazançlar uğruna bu iki ilkeden taviz verilirse geri dönüşü olmayan büyük kayıplar yaşamanın kaçınılmaz kötü bir son olduğunu bilerek hep, hassas hareket ettik. Firmamızı dolayısıyla bizi biz yapan ilkelerin bu iki temel unsur olduğunu her zaman savunduk ve önemle üzerinde durduk.

Hedeflediğimiz bu yolda belli bir noktaya gelen çalışmalarımız neticesinde, çeşitli yönetimsel becerilerimizi de beraberinde geliştirdik. Ticaretin firmamıza sağladığı getiriler ve götürüler konusunda, bir çok olumlu ya da olumsuz örnek olaylar yaşadık. Bunların neticesinde bugün Motif Group şirketi bünyesinde var olan 4 farklı işletmemizi kurarken ayrıca, bir çok zorlu evreyi de beraberinde bu süreçte yaşadık. Bu zorlu süreçleri atlatmamızda bizlere geçmişimizde kazandığımız deneyimlerimiz rehberlik etmiştir. Maalesef küçük olmadan büyük olunamıyor. Zoru görmeden başarının sırrı çözümlenemiyor. Biz küçük olan ama büyümeyi kendine hedef edinen bir firma olarak, geçmişimizden gelen deneyimlerimizle bugünlerimizi sağlam temeller üzerine kurmaya çalıştık.

Zor olan ve bahsini yaptığımız bu zamanları bizlerde yaşadık. Bu zor olan zamanlarımızı ise yine yönetim ve tüm çalışanlarımız ile birlikte, bizler büyük bir aile olarak göğüsledik. Böylesi kritik anlarda tasarruf yapılması, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, maliyetlerin düşürülmesi v.b. her işletmenin faydasına olan gerekli olan bütün tedbirleri aldık. Yani ilerleyebilmek adına teknolojik olan her türlü yatırımlardan kaçınmayarak özellikle de israfcılığa giden tüm zaruri olmayan masrafları kısarak önemli ve can alıcı olarak uyguladığımız bu tedbir unsurları, kendi iş hayatımız içerisinde temel ve değişmez unsurlar olup, firmamızın bekası açısından yapılması karar alınan olmazsa olmaz yaptırımlarımız arasında yer almıştır.

Ancak bu gibi zamanlarda bile, firma olarak bizler her zaman ve her koşulda ulaşılabilir olmaya özen gösterdik. Tüm iş ortaklarımızla birlikte birebir direkt anında iletişim sağladık. Çünkü her iş ortağımız bizim için firmamıza getiride bulunduğu iş hacmi ile değil, yalnızca iş ortağımız olması sebebiyle bizim için her zaman firmamızla eşit bir değerde olduğunu hiç bir zaman unutmadık.

MOTİF GROUP çatısı altındaki şirketlerimiz, bu amaç ve felsefe üzerinden hareket ederek ileri teknoloji ve arge’ye önem veren, araştırmacı ve girişimci kimliğiyle doğru, dürüst ve güvenilir bir firma olarak sektördeki yerini bu anlamda korumuştur. Ayrıca bu güvene layık olabilmek adına elimizden gelen her türlü gayreti çalışanlarımızla beraber hep birlikte tek vücut olarak azim gösterip, birliktelik anlamında yapacağımız bütün yatırımlarımızda daha modern tesislerde daha rahat bir iş ortamı içerisinde sorumluluk bilinciyle çalışmak arzusundayız.