Tarihçe

MOTİF GRUP 1984 yılında GAZİANTEP ilinde MOTİF DEKORASYON ismi altında dekorasyon uygulamalarıyla sektördeki faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşundan bu yana inşaat ve dekorasyon uygulamaları alanında bir çok projeye de başarılı çözümlemeleriyle imza atmıştır.

İlerleyen bu süreç içerisinde dekorasyon malzemelerinin toptan satışı olarak bölge bayiliklerinide kendi bünyesine alarak farklı ürün grubu satışlarıyla, her geçen gün daha da büyümüştür.

Bu faaliyetlerinin yanı sıra 1997 yılında yine GAZİANTEP ilinde MOTİF MUTFAK MOB. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ni kurarak, profosyonel anlamda mobilya imalatına da girmiş olup, dekoratif mutfak ve membran kapı üretimlerine de başlamıştır.

2006 yılında BAYDOOR markası ile hazır dolap kapakları ve tam dolu kapı üretimine de başlamış olup, bölgede geniş bayilik ağını kurarak üstün teknolojik yatırımlarını güçlendirerek, ilkeli hizmet anlayışını sürdürmeye devam etmiştir.

2009 yılında BAYFLOOR markası ile fason üretimle farklı 16 renkte HDF CLIC LAMİNAT PARKE’nin üretimine başlayarak, bölge bayiliklerine ve genel satış ağına yeni ürününü sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Yine 2009 yılında firmamız, mobilya üretimi kapasitemizi % 40 arttırmak için makine hatlarımıza ek yatırım yaparak sektörün ihtiyacına katkıda bulunmuştur.

2014 yılında ise firmamız, tekrar % 30 ilave kapasite arttırımına giderek makine parkuru hatlarımızın modernizasyonunu gerçekleştirmiştir.

Yine 2014 yılında group şirketlerimizin aldığı karar doğrultusunda bölgemizde sektörün ciddi bir ihtiyacı olan boya hattı tesisimizi kurarak yalnızca Gaziantep ilinde değil tüm Türkiye geneline bu boya tesisimizi hizmete hazır hale getirmiş olup, firmamız bu sayede sektöre hem hızlı hem de kaliteli boyalı ürün çeşitlerini sunmanın tatlı gururunu yaşamaktadır.

MOTİF GROUP şirketleri 30 yıllık tecrübesiyle yurt içinde ve yurt dışında 500’ü aşan satış noktası ile 25.000 m² kapalı alanda 300’ün üzerindeki uzman kadrosuyla yaşam alanlarına kaliteli ürün ve hizmet sunmanın mutluluğunu yaşamaktadır

Değişen çağımızda görselliğin çok büyük önem taşıdığı mekanlarda, sizlere huzur veren konfor ve estetik rahatlığa kavuşturmak için sektörel anlamdaki tüm yenilikleri takip ederek, bu yeni gelişmeleri sizlerle buluşturmak amacıyla sektörde her zaman için öncü firma olmayı hedeflemiş bulunmaktayız.

Gücünü değerli çalışanlarımız ile müşterilerimizden alan firmamız, sektörel yenilikleri takip etmekte olup ayrıca, kaliteli hizmet sunma yarışında ve kurumsallaşma adına, sektörün ve çalışanlarının takdirini kazanan MOTİF GROUP, yoluna büyük bir aile olarak devam etmektedir.

MOTİF GROUP, ileri teknoloji ve arge’ye önem veren araştırmacı ve girişimci kimliğiyle doğru, dürüst ve güvenilir bir firma olarak sektördeki yerini korumuştur. Ayrıca bu güvene layık olabilmek adına elimizden gelen tüm gayreti göstererek çalışanlarımızla beraber, birliktelik anlamında yapacağımız yatırımlarımızla daha modern tesislerde daha rahat bir iş ortamı içerisinde sorumluluk bilinciyle çalışmak öncelikli hedefimiz olmuştur.